Dieta

Jakie owoce można jeść przy cukrzycy? 

0
jadłospis

Wiele osób zastanawia się, czy owoce przy cukrzycy typu 1 i 2 są dozwolone? Odpowiedź brzmi… oczywiście! Jednak w tym przypadku koniecznie jest zachowanie umiaru. Owoce powinny być spożywanie jako pełen posiłek, a nie forma przekąski czy umilacz podczas spaceru czy oglądania filmu. Jakie owoce przy cukrzycy są dozwolone? Nie sposób nie wspomnieć o tym, że obecnie cukrzyca uznawana jest za chorobę cywilizacyjną. 

Mimo że najczęstszą, a jednocześnie łagodniejszą odmianą jest cukrzyca typu 2, to nie powinna być pod żadnym pozorem bagatelizowana. Podstawą w leczeniu cukrzycy zarówno typu 1, jak i typu 2 jest przestrzeganie zbilansowanej i odpowiednio dopasowanej diety. Nie sposób nie wspomnieć jednak o tym, że cukrzycy z powodzeniem jeść mogą słodycze. W tym przypadku również najważniejszy jest umiar i to, aby sięgać po łakocie przeznaczone dla cukrzyków. Na stronie internetowej znajduje sie szeroki asortyment słodyczy dla diabetyków. 

Prawdopodobnie nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że owoce są doskonałym źródłem witamin. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby włączyć je do codziennej diety. O tym dlaczego jeszcze warto po nie sięgać jak najczęściej, pisaliśmy tutaj

Jakie owoce przy cukrzycy? 

W tym przypadku zalecenia dla cukrzyków i osób zmagających się z insulinoopornością są zdecydowanie bardziej rygorystyczne. Wskazane jest bowiem, aby owoce spożywać raz dziennie i to w ilościach nie większych niż 300 gram. Co więcej, oprócz gramatury warto zwrócić uwagę na zawartość cukru i wybierać te, które mają go w sobie najmniej. 

Na liście owoców, po które cukrzycy powinni sięgać najczęściej, znajdują się: truskawki, agrest, melon, ananas, gruszki grejpfrut, winogrono, awokado oraz mandarynki. 

Dla cukrzyków zalecane jest także spożywanie pomarańczy, jabłek, granatu czy pomelo. Latem warto sięgać po świeże, sezonowe owoce, a zimą spożywać mrożonki, które okażą się ciekawym urozmaiceniem codziennych posiłków. Najlepiej, jednak gdy owoce zostaną zjedzone w pierwszej części dnia.

Copywriter

Jakie są typy cukrzycy? 

Previous article

Czym są produkty bio?

Next article

You may also like