Porady i ciekawostki

Pielęgnacja włosów suchych

0

Piękne i zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety. Aby uzyskać blask i efekt zdrowego włosa ogromne znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja. O pomoc w określeniu rodzaju włosów warto poprosić specjalistę, na przykład stylistę bądź trychologa, który dogłębnie zbada ich strukturę i stan.

Naturalne kosmetyki do włosów

 

Od pewnego czasu ogromną popularnością cieszą się kosmetyki stworzone w oparciu o naturalne składniki. Takie produkty są najczęściej w pełni bezpieczne dla alergików oraz na etapie wytwarzania nie zostały przetestowane na zwierzętach. Do wyboru są między innymi szampony do włosów suchych, zniszczonych, farbowanych oraz puszących się a także różnorodne olejki, maski oraz spraye termoochronne. W skład produktów naturalnych wchodzi najczęściej olej kokosowy, masło shea, olej rycynowy oraz olejki eteryczne.

Świetną alternatywą dla szamponów o klasycznej konsystencji zamkniętych w plastikowych butelkach są szampony w kostce. Ich główną cechą jest wydajność i ekologiczny proces produkcji. Niewielka kostka szamponu do obowiązkowym element każdej wakacyjnej kosmetyczki.

Regularna pielęgnacja kluczem do sukcesu

Oczywiście warto zadbać o całościową pielęgnację i wykonywać ją z odpowiednią częstotliwością. Odpowiednie szampony do włosów suchych to jedno. Kolejnym ważnym punktem jest, aby przestrzegać kilku najistotniejszych zasad:

  • suszenie włosów zawsze kończyć zimnym strumieniem oraz skierować go zgodnie z kierunkiem wzrostu, dzięki temu wszystkie łuski zostaną zamknięte,
  • do wiązania kucyków używać odpowiednich akcesoriów,
  • stosować regularnie odpowiednie odżywki i maski do włosów,
  • unikać spania w mokrych włosach oraz nie trzeć ich ręcznikiem.

Wielu zwolenników ma popularna metoda OMO, która polega na myciu włosów zaczynając od nałożenia odżywki bądź oleju, następnie spłukaniu i umyciu włosów szamponem i w ostatnim kroku również nałożenia ulubionej odżywki. Jest to sprawdzona technika mycia, która pozwala uzyskać jedwabiście miękkie i lśniące włosy. Na uwagę zasługuje również olejowanie włosów, gdyż dobrze wykonane dogłębnie nawilża włosy a jednocześnie nie powoduje nadmiernego przetłuszczania. Bardzo ważne aby do zabiegu używać olejów wysokiej jakości, pochodzących od sprawdzonych i renomowanych producentów.

Profesjonalne salony fryzjerskie w swojej ofercie posiadają wiele ciekawych zabiegów, które zasługują na uwagę, między innymi keratynowe prostowanie włosów, które daje efekt idealnie wygładzonych i błyszczących włosów a także laminacja, której głównym zamierzeniem jest nawilżenie i ochrona przed nadmiernym wysuszeniem.

Copywriter

Problemy skórne a wizyta u dermatologa

Previous article

Czym jest choroba autoimmunologiczna?

Next article

You may also like