Wszelkiego rodzaju problemy skórne bardzo często dotyczą skóry twarzy. Mimo że zdecydowana większość związana jest z niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, okresem dojrzewania lub niewłaściwą dietą, to niekiedy problemy sięgają nieco dalej i mogą mieć związek z chorobą. Gdy pomimo podjęcia zdecydowanych kroków, zmiany kosmetyków i codziennej pielęgnacji zmiany skórne nie znikają… warto przemyśleć wizytę w gabinecie dermatologicznym lub e-konsultację.
Zwalczanie regularnie pojawiających się zmian skórnych najbezpieczniej jest zacząć od dogłębnego, ale delikatnego oczyszczania skóry twarzy. Utrzymanie jej w czystości powinno być absolutnym priorytetem. Jednocześnie zaleca się, aby unikać jej nadmiernego dotykania, ponieważ jest to najprostszy sposób na przenoszenie bakterii. W zależności od tego, z jakim problemem skórnym zmaga się obecnie Twoja skóra, kosmetyki stosowane podczas pielęgnacyjnych rytuałów będą inne. Przebarwienia, trądzik, starzenie się skóry, a może nadmierna suchość naskórka? Na te i wiele innych dolegliwości z pomocą przyjdzie Dermalogica, czyli amerykańska marka, przed którą skóra nie ma żadnych tajemnic.
Bez względu na rodzaj problemów skórnych należy pamiętać o tym, aby pielęgnację opierać na delikatnych i bezzapachowych kosmetykach, które nie będą wywoływać dodatkowych podrażnień, zaczerwienień i stanów zapalnych. W przypadku, gdy pomimo odpowiednio dobranej pielęgnacji problemy skórne będą przybierać na sile, koniecznością może okazać się wizyta u dermatologa. Specjalista po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i przyjrzeniu się zmianom będzie w stanie zaproponować najwłaściwszy rodzaj leczenia.
Leczenie problemów skórnych – jakie kosmetyki stosować?
Jak powinno wyglądać zwalczanie poszczególnych problemów skórnych? Wszystko zależy oczywiście od ich rodzaju. W leczeniu trądziku podstawą powinno być oczyszczanie skóry. Aplikowane produkty nie powinny posiadać w składzie lanoliny, substancji zapachowych, sztucznych barwników, a także olejów mineralnych.
Z kolei walka z przebarwieniami skóry powinna opierać się przede wszystkim na wyeliminowaniu czynników, które zwykle odpowiedzialne są za ciemnienie skóry. Do najczęstszych zalicza się nadmierną ekspozycję na słońce lub zanieczyszczenia środowiska. Należy nieco dokładniej sprawdzić również hormony i ich wpływ na pojawiające się problemy skórne.